Jadąc na konsultację do tego mieszkania zastanawialiśmy się co tam zastaniemy, czy dużo pracy nas czeka. W myślach już sprawdzaliśmy, jakie  materiały dekoracyjne mamy  w tym momencie dostępne w naszym magazynku. Po przekroczeniu progu  tej nieruchomości na chwilę zaniemówiliśmy. Małe, ale ślicznie urządzone pudełeczko. Rozejrzeliśmy się i stwierdziliśmy, że w sumie nic tu do roboty nie mamy. Szybka wizyta w kwiaciarni, w warzywniaku i  już jesteśmy gotowi do sesji. Owszem, mogliśmy odpuścić kwiaty i owoce, ale one były ta przysłowiową wisienką na torcie. Najemcę znaleźliśmy następnego dnia od wystawienia oferty.

Author: homestagingszczecin · Date: 23 lipca 2017

Mieszkanie dla lubiących wspinaczkę. Czwarte piętro w kamienicy jest jak piąte w zwykłym bloku. To może przestraszyć każdego, ale nie nas. Na pierwszy rzut oka same mankamenty: wysoko, brak dużych okien, nijaka kolorystyka. Z drugiej strony fajny układ pomieszczeń, kuchnia z zabudową, dobra cena i lokalizacja. Czyli jednak więcej plusów. Tylko trzeba było te plusy pokazać, wyróżnić to mieszkanie z setek innych. I tu z pomocą przychodzi home stagin, który w tym mieszkaniu polegał na ożywaniu wnętrza kolorowymi dodatkami. Ładne zdjęcia spowodowały, ze ta oferta   odznaczała się na te innych.  Nabywcę znaleźliśmy w miesiąc. Co, biorąc pod uwagę wysokie piętro oraz nietypowe okna, było sporym osiągnięciem.

Author: homestagingszczecin · Date: 23 lipca 2017

O przygotowanie do sprzedaży tego mieszkania poprosiła nas inwestorka, z którą współpracujemy od kilku lat. Był to typowy flipp czyli zakup nieruchomości do remontu, remont a następnie  sprzedaż z zyskiem. Mieszkanie wymagało sporego remontu. Nie wymieniliśmy tylko okien, kaloryferów oraz drzwi wejściowych.  Cała reszta była do zrobienia: gładzie, panele, kafle, instalacje, armatura. Zaczęliśmy od ogólnego planu prac budowlanych. Ostateczny wygląd pomieszczeń to była wypadkowa naszej wizji  i znalezionych a czasem upolowanych w danym czasie materiałów wykończeniowych w atrakcyjnych cenach.  Zadanie nie było łatwe, bo trzeba było pogodzić kilka sprzecznych ze sobą wymagań inwestorki: miało być dobrze zrobione, niedrogo i podobać się wielu kupującym. To co widzicie na zdjęciach jest od początku do końca wymyślone, zorganizowane i wykonane przez nas z małą pomocą elektryka i hydraulika. Efekt był taki, że pomimo wysokiej ceny właścicielka znalazła kupca na to mieszanie w ciągu kilku dni. Jesteśmy przekonani, że gdyby mieszkanie po remoncie zostało „gołe” tj. bez dekoracji, mebli i dodatków, to sprzedająca nie miałby tak dobrego wyniku z tej inwestycji.  

Author: homestagingszczecin · Date: 23 lipca 2017

Tym razem na tapetę wzięliśmy mieszkanie dwupokojowe przy ul. Unisławy. Rewelacyjna lokalizacja, duży balkon to podstawowe atuty tego miejsca. Jak to w życiu bywa, mieszkanie nie było idealne. Przedtem służyło najemcom krótkoterminowym, którzy niekoniecznie dbali o to miejsce. Działamy. Odświeżyliśmy ściany, salon dostał nową podłogę, kafelki i meble w kuchni dostały nowy kolor. Nie zostało nam nic więcej jak posprzątać i ubrać to wszystko detalami do sesji zdjęciowej. Jak się później okazało, cały wysiłek się opłacił. Pobiliśmy nasz rekord sprzedaży i od tej pory wynosi 1 dzień 😉 

Author: homestagingszczecin · Date: 25 maja 2017

Do tego mieszkania trafiliśmy pod koniec małego remontu, który przeprowadzał właściciel.  Nasze zadanie miało polegać na końcowej dekoracji i przygotowaniu interesującej oferty mieszania do wynajmu i co za tym idzie, znalezieniu dobrego najemcy.   Na szczęście  właściciel wybrał naprawdę fajne kolory farb na ściany w pokojach.  Musieliśmy tylko dokupić kilka mebli i dodatków dekoracyjnych. Największym wydatkiem była  kanapa do większego pokoju – kupiliśmy używaną, ale w bardzo dobrym stanie.   Do mniejszego pokoju wstawiliśmy brązowy  tapczan z drugiego pokoju i przykryliśmy  go szarą kapą. Kupiliśmy też stolik kawowy.  Tradycyjnie trochę poprzestawialiśmy meble. Do tego obowiązkowe modne zasłony na okna, poduszki, obrazki w lekkich ramkach i kwiaty.  W kuchni i łazience jak zwykle dodaliśmy po kilka  akcentów kolorystycznych w postaci  naczyń i owoców oraz ręczników.

Author: homestagingszczecin · Date: 7 kwietnia 2017

Sesję zdjęciową tego domu zleciła nam zaprzyjaźniona agencja nieruchomości. Dom w zabudowie bliźniaczej na Pogodnie – najpopularniejszej dzielnicy Szczecina. Dom ma bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń: na parterze jest duża kuchnia, jadalnia, salon i łazienka, na piętrze trzy sypialnie oraz łazienka.  Właściciel mieszka już w innym miejscu, jednak w domu pozostało sporo pamiątek i rzeczy ”do zabrania na później”.  Jako że budżet był prawie zerowy skupiliśmy się na podstawach, czyli  kilku  podstawowych zasadach home stagingu. Sprzątanie, depersonalizacja  oraz neutralizacja kolorów to były nasze priorytety. Właściciel zabrał kilka zbędnych mebli oraz całą masę bibelotów i ozdóbek. W pokojach zmieniliśmy wystrój okien oraz dodaliśmy trochę  kolorów za pomocą poduszek i koców.  Wszystko to spowodowało że wnętrza stały się odrobinę nowocześniejsze i jaśniejsze.  Zmiany w tym domu raczej nie są spektakularną metamorfozą, ale uważamy, że tak przygotowaną nieruchomość ogląda się przyjemniej.

Author: homestagingszczecin · Date: 23 stycznia 2017

To urocze, kompaktowe mieszkanie było w sam raz – w sam raz dla singla lub pary. I właśnie para ten lokal zamieszkiwała. Jednak kiedy rodzina się powiększyła, zaczęło brakować miejsca. Dlatego w głowach właścicieli zaczęła świtać myśl o zmianie mieszkania na większe. Myśl świtała a w między czasie my przygotowywaliśmy do sprzedaży mieszkanie trzypokojowe w tym samym bloku. Dalej wydarzenia potoczyły się już  błyskawicznie. Para pojawiła się na dniu otwartym  i już za kilka dni negocjowaliśmy warunki zakupu nowego „em”.  Jednak  zanim sfinalizowaliśmy kupno mieszkania trzypokojowego, trzeba było znaleźć nabywcę na obecne lokum. Właściciele na „własnej skórze” przekonali się, że home staging działa, więc podjęli decyzję, że  przygotujemy ich mieszkanie zanim wystawimy je na sprzedaż. Umówiliśmy się, że my przygotujemy plan metamorfozy i kupimy dodatki, zaś właściciele wykonają pozostałe prace. Najpierw usunęli nadmiar mebli i rzeczy, następnie pomalowali odświeżyli ściany i sufity. Wybraliśmy bardzo jasny odcień szarości.  Jako że właścicielka marzyła o białych meblach w salonie, łatwo dała się namówić na przemalowanie  komody, dwóch witrynek i półki. Zmieniliśmy też niemodną i dosyć przypadkową szklaną ławę na mały stolik kawowy. Całość dopełniły jak zwykle tekstylia: długie białe firany i  kolorowe poduszki. Oferta była na rynku nieco ponad dwa tygodnie. W tym czasie właściciele dostali kilka propozycji zakupu. Wybrali wśród nich tę najbardziej satysfakcjonującą cenowo oraz terminowo.

Author: homestagingszczecin · Date: 18 stycznia 2017

Trafiła do nas właścicielka dużego mieszkania w kamienicy przy Al. Wyzwolenia.  Trzy przestronne pokoje, duża kuchnia – naprawdę fajna przestrzeń, niestety już trochę zaniedbana. Największym mankamentem tego mieszkania  wydawały się:  jego wygląd oraz rodzaj ogrzewania – piece kaflowe z grzałkami elektrycznymi.  Oczywiście z obiema rzeczami można sobie poradzić, jednak  zmiana ogrzewania wiązałby się z spora inwestycją. Pomysł był taki, by ładnym wnętrzem oraz przystępną ceną najmu  zrekompensować najemcom ten niezbyt lubiany rodzaj ogrzewania. Postanowiliśmy unowocześnić  wygląd mieszkania i wprowadzić trochę koloru. Zaczęliśmy od pomalowania  brudnych ścian  w dwóch pokojach, kuchni i łazience. Kolejny krokiem było  usunięcie niepotrzebnych mebli oraz generalne porządki w całym mieszkaniu, wraz z umyciem wszystkich okien.  W między czasie  zrobiliśmy wszystkie niezbędne zakupy. We wszystkich pokojach i przedpokoju zmieniliśmy lampy, w oknach powieliliśmy białe firany. Na dosyć ekstrawaganckie kanapy położyliśmy jednolite kapy i kolorowe poduszki. W jednym z pokoi  stała stara meblościanka, której segmenty rozdzieliliśmy i pomalowaliśmy na biało. W ten sposób odmieniliśmy też  szafkę w przedpokoju. Na zniszczone blaty szafek w salonie położyliśmy płyty pomalowane w kolorze innych dodatków.  Do kuchni zakupiliśmy  nowoczesny stół i cztery krzesła, zaś do sypialni fotel i stolik.  Wszystkie pomieszczenia ozdobiliśmy obrazkami i odpowiednio dobranymi bibelotami.  

Koszt materiałów użytych do metamorfozy to ok. 2 500 zł.  Mieszkanie było prezentowane w dwóch turach (po jednym dniu). Pierwsi oglądający zdecydowali się na wynajem, niestety wycofali się właśnie z powodu ogrzewania. Po tygodniu mieszkanie ponownie było pokazywane chętnym i tym razem również zapadła szybka decyzja o wynajmie. Podsumowując – mieszkanie zostało wynajęte w dwa tygodnie od pierwszego ogłoszenia.

Author: homestagingszczecin · Date: 30 października 2016

Przygotowania do sprzedaży tego mieszkania rozpoczęto od niewielkiego remontu salonu. Poplamioną wykładzinę dywanową zastąpiono panelami, ściany zostały pomalowane. Kolejnym krokiem było usuniecie zbędnych przedmiotów, uporządkowanie pomieszczeń i przestawienie mebli. W salonie zmieniono zasłony, zaś w sypialni i pokoju dziecięcym zostały zamontowane karnisze i powieszone zwiewne firanki. Dzięki temu pomieszczenia stały się przytulniejsze i elegantsze.

Szafki kuchenne zostały pomalowane na biało, zaś blaty i półki uporządkowane. W łazience wystarczyło schować nadmiar kosmetyków i zdjąć ciemną zasłonę.

Na koniec jeszcze dodaliśmy kilka kolorowych akcentów i już byliśmy gotowi na sesję zdjęciową.

Mieszkanie zostało zaprezentowane potencjalnym kupcom podczas dnia otwartego. A w ciągu kilku najbliższych dni dwóch  klientów złożyło swoje oferty kupna. W rezultacie  po 12 dniach od pierwszej prezentacji została podpisana umowa przedwstępna sprzedaży tego mieszkania.

Author: homestagingszczecin · Date: 12 października 2016

Ta wyjątkowa nieruchomość składa się z dwóch domów usytuowanych na pięknej działce, wybudowanych prze obecnych właścicieli. Z powodów zawodowych właścicielom nie udało się tu zamieszkać na stałe.  Dlatego część pomieszczeń  była nie używana i  nie umeblowana, inne zapełnione  były różnymi „przydasiami”.

Zaczęliśmy od usunięcia zbędnych mebli i innych nie potrzebnych przedmiotów, następnie   wszystkie ściany zostały odświeżone.  Wnętrza należało ocielić i ożywić, pomieszczeniom nadać funkcje. Użyliśmy mebli, które już mieliśmy.  Konieczne było udekorowanie okien. Zostały zakupione karnisze, firany i zasłony.  Do tego kompletne oświetlenie w wersji ekonomicznej. Wszak home staging nie może być kosztowny.  Podsumowując: posprzątaliśmy, odświeżyliśmy,  zawiesiliśmy firany i lampy. Tylko tyle, aż tyle. Chcieliśmy zarysować sielski charakter tego domu. Mamy nadzieję, że to nam się udało. Ofertę sprzedaży tej niezwykłej nieruchomości znajdziecie tu:
http://www.gtnieruchomosci.pl/Dom_650000zl_535m2_Przelewice_Laskowo,109197

 

Więcej zdjęć:

 

Author: homestagingszczecin · Date: 18 września 2016

Ten projekt żartobliwie nazwaliśmy „Błękitna laguna”, bo w dodatki to głownie rzeczy błękitne, ewentualnie w ciemniejszych odcieniach tego koloru.  Przed zmianami w mieszkaniu królowały brązy, beże i wanilia. Trochę już nie modne i odrobinę bez wyrazu.
Ale zacznijmy od początku. Mieszkanie zostało kupione przez obecnego właściciela z myślą o stworzeniu wygodnego lokum dla singla. Jednak jak to bywa, historia potoczyła się inaczej. Singiel szybko założył rodzinę, na dodatek całkiem sporą i zamieszkał w innym miejscu. Mieszkanie zostało wynajęte na kilka lat. W tym czasie właściciel podjął decyzję o sprzedaży. I tu zaczyna się nasza historia.
Mieszkanie nie jest duże, ale  bardzo funkcjonalne, wręcz kompaktowe. Niestety aranżacja tego wnętrza była dosyć mdła i już nie modna. Nie przyciągała uwagi młodych nabywców, a do takiego klienta chcemy zaadresować tę ofertę. Tradycyjnie już musieliśmy się zmieścić w dosyć małym budżecie. Dlatego przestawiliśmy meble i kupiliśmy trochę dodatków. W małym pokoju zorganizowaliśmy sypialnię, w większym salonik.  Na okna trafiły nowe  długie firany i zasłony. Białe i błękitne koce, narzuty oraz  poduszki nadały pokojom przytulny i elegancki wygląd. Do tego przytulny kącik wypoczynkowy na balkonie, kolorowe ręczniki w łazience oraz kilka akcentów kolorystycznych w kuchni  i projekt prawie zakończony. Na koniec sesja zdjęciowa i już możemy mieszkanie prezentować zainteresowanym.
Koszt materiałów wyniósł 700 zł. Czas projektu 7 dni.

Więcej zdjęć:


 

Author: homestagingszczecin · Date: 31 maja 2016

Mieszkanie w rewelacyjnej lokalizacji – tuz przy Puszczy Bukowej, z widokiem na piękny Buk – pomnik przyrody. Ciepłe, słoneczne, wygodne, idealne – ale już za małe dla obecnych właścicieli, stąd decyzja o sprzedaży. To przytulne mieszanie potrzebowało jedynie małego szlifu. Przede wszystkim zmieniliśmy kolor ścian w sypialni – zrezygnowaliśmy z fioletu, który był na ścianach, firanach i łóżku. Ściany zostały pomalowane na biało, firany zdjęte, łózko zostało przykryte nową kapą. Z salonu wynieśliśmy jedną komodę, która trochę przytłaczała. Całe mieszkanie zostało uporządkowane, rzeczy osobiste zostały schowane. Z łazienki zniknęły wszystkie kosmetyki i chemia. Dobraliśmy spójne dodatki, kupiliśmy kwiaty i voilà – mieszkanie gotowe na nowych właścicieli.


 

Author: homestagingszczecin · Date: 12 maja 2016