To już chyba już nasza wiosenna tradycja, że przed sezonem fotografujemy apartamenty w Porta Mare w Dziwnówku. Ten odwiedzamy ponownie z powodu zmian w wystroju. Życzymy miłego oglądania.

Author: homestagingszczecin · Date: 14 czerwca 2018

Czasem home staging to duże metamorfozy, których efektem są spektakularne zmiany. Czasem jednak dostajemy na warsztat piękne nieruchomości, w których nasza praca polega na lekkim podrasowaniu wnętrza, dopracowaniu szczegółów i dodaniu kolorów. Tak było w przypadku tego eleganckiego mieszkania do wynajęcia. Właściciele przygotowali je wg. naszych wskazówek a efekt końcowy uwieczniliśmy podczas wczorajszej sesji zdjęciowej.
Mieszkanie jest już gotowe do wynajęcia i czeka na nowych lokatorów.

Author: homestagingszczecin · Date: 29 maja 2018

Home staging działa!   Trzy oferty kupna  w  7 dni!

Tuż przed majówką  skończyliśmy przygotowanie do sprzedaży mieszkania na Pogodnie.  Dwa przytulne pokoje z balkonem i ogródkiem.  Fajne, z dużym potencjałem, ale trochę zaniedbane przez najemców.  Naszym celem było przywrócenie dawnego blasku tej nieruchomości.  Zaczęłyśmy od naprawy usterek, potem malowanie, zmiana tapety w sypialni i na koniec  sprzątanie i dekorowanie. Tylko tyle i aż tyle.

Właściciel w ciągu pierwszego tygodnia oferowania dostał trzy  propozycje kupna. Wybrał jedną z nich i tym sposobem od kilku dni   mieszkanie ma już nowych, zadowolonych  mieszkańców.

Author: homestagingszczecin · Date: 29 maja 2018

To mieszkanie już na samym początku nas zachwyciło. Super lokalizacja przy parku, piękna klatka schodowa, ładne drewniane podłogi i duży potencjał. Niestety w środku królowały lata 90-te,  kolor brązowy oraz duża ilość dosyć przypadkowych mebli. Właściciele wyprowadzili się z tego mieszkania jakiś czas temu i przyszła pora na jego sprzedaż. Jednak stan mieszkania powodował, że nie każdy ewentualny kupiec był w stanie dostrzec, że przypadku tej nieruchomości mamy mnóstwo plusów i tylko kilka małych minusów.  I tu pojawiliśmy się my. Z pomysłem i zapałem do pracy.
Naszym celem było rozjaśnienie i unowocześnienie  tych wnętrz, nadanie pomieszczeniom funkcji, zwrócenie uwagi na potencjał mieszkania, zrównoważenie mankamentu 4 piętra poprzez zarys niebanalnego, modnego wnętrza w stylu inspirowanym paryską mansardą. Wszystko oczywiście w ramach ograniczonego budżetu.
Część pomieszczeń  (salon, kuchnia i przedpokój) przeszła większy remont jakiś czas temu i tu nasza praca w zasadzie ograniczyła się do pozbycia się starych, nieładnych lub niepasujących tu mebli, nowej aranżacji oraz dekoracji.
W kiepskim stanie były tapety w średnim pokoju i łazience, dlatego zostały wymienione w pierwszej kolejności.  W łazience dodatkowo  wszystkie drewniane elementy zostały pomalowane na ładny odcień stonowanej zieleni. Zdecydowaliśmy się też na zdemontowanie dosyć archaicznej i nieczynnej  kabiny prysznicowej.
Najprawdopodobniej nowy właściciel prędzej lub później zdecyduje się na generalny remont łazienki, ale  po naszych zmianach może zobaczyć  potencjał tego pomieszczenia.
Po pracach remontowych i usunięciu zbędnych mebli (część została sprzedana) przyszła pora na generalne sprzątanie. Na koniec odpowiednio ustawiliśmy mebli, które zdecydowaliśmy się zostawić w mieszkaniu, w oknach powiesiliśmy firany. Przysłowiową wisienką na torcie były narzuty, poduszki i kwiaty.

Author: homestagingszczecin · Date: 6 kwietnia 2018

Ten dom – spory szeregowiec na Warszewie –  czekał na nowych właścicieli już od kilku miesięcy. I pomimo sporego potencjału i bardzo przyzwoitej ceny  nikt z oglądających nie złożył oferty. 
Dom wyglądał trochę jak opuszczony. Zostały niepotrzebne meble,  zakurzone dywany, dosyć nie modne żyrandole.   Oczywiście nowy właściciel mógłby szybko się tych  rzeczy pozbyć – ale właśnie takie drobiazgi  powodują, że nie ma miłości od pierwszego wejrzenia pomiędzy kupującym a nieruchomością (choć raczej możemy  w takiej sytuacji mówić o jednostronnym uczuciu).
 Już po pierwszych oględzinach wiedzieliśmy jak cel chcemy osiągnąć.  Ma być lżej, jaśniej i choć odrobinę nowoczesnej.
 Zaczęłyśmy od  usunięcia starych mebli, żyrandoli, dywanów. Wizytówka domu była część dzienna znajdująca się na parterze – salon i kuchnia. Tu zdecydowaliśmy się na przemalowanie ścian na biało. Jednak żeby nie było zbyt sterylnie, ścianę przy kominku pomalowaliśmy w kolorze zgaszonej zieleni.
Kuchnia wymagała największej interwencji. Połączenie ciemnej zieleni na meblach z brązowymi kaflami przenosiło nas w lata 90-te. Do tego mieliśmy dosyć przytłaczający i już nie modny „daszek” nad zabudową meblową.  Daszek został usunięty, kafle pomalowaliśmy na biało.
Pokoje na piętrach nie wymagały specjalnej interwencji.  Usunęliśmy kilka mebli i dodaliśmy kolorowe akcenty w postaci zasłon.  Podobnie było z łazienkami.
Na koniec wszystkie pomieszczenia zostały porządnie wysprzątane i wywietrzone.  Tak przygotowany dom czeka na swoich mieszkańców. A my mamy ogromna nadzieję, że ktoś wkrótce zobaczy w tej nieruchomości swój nowy dom.

Author: homestagingszczecin · Date: 20 marca 2018 Metamorfozy

Jadąc na konsultację do tego mieszkania zastanawialiśmy się co tam zastaniemy, czy dużo pracy nas czeka. W myślach już sprawdzaliśmy, jakie  materiały dekoracyjne mamy  w tym momencie dostępne w naszym magazynku. Po przekroczeniu progu  tej nieruchomości na chwilę zaniemówiliśmy. Małe, ale ślicznie urządzone pudełeczko. Rozejrzeliśmy się i stwierdziliśmy, że w sumie nic tu do roboty nie mamy. Szybka wizyta w kwiaciarni, w warzywniaku i  już jesteśmy gotowi do sesji. Owszem, mogliśmy odpuścić kwiaty i owoce, ale one były ta przysłowiową wisienką na torcie. Najemcę znaleźliśmy następnego dnia od wystawienia oferty.

Author: homestagingszczecin · Date: 23 lipca 2017

Mieszkanie dla lubiących wspinaczkę. Czwarte piętro w kamienicy jest jak piąte w zwykłym bloku. To może przestraszyć każdego, ale nie nas. Na pierwszy rzut oka same mankamenty: wysoko, brak dużych okien, nijaka kolorystyka. Z drugiej strony fajny układ pomieszczeń, kuchnia z zabudową, dobra cena i lokalizacja. Czyli jednak więcej plusów. Tylko trzeba było te plusy pokazać, wyróżnić to mieszkanie z setek innych. I tu z pomocą przychodzi home stagin, który w tym mieszkaniu polegał na ożywaniu wnętrza kolorowymi dodatkami. Ładne zdjęcia spowodowały, ze ta oferta   odznaczała się na te innych.  Nabywcę znaleźliśmy w miesiąc. Co, biorąc pod uwagę wysokie piętro oraz nietypowe okna, było sporym osiągnięciem.

Author: homestagingszczecin · Date: 23 lipca 2017

O przygotowanie do sprzedaży tego mieszkania poprosiła nas inwestorka, z którą współpracujemy od kilku lat. Był to typowy flipp czyli zakup nieruchomości do remontu, remont a następnie  sprzedaż z zyskiem. Mieszkanie wymagało sporego remontu. Nie wymieniliśmy tylko okien, kaloryferów oraz drzwi wejściowych.  Cała reszta była do zrobienia: gładzie, panele, kafle, instalacje, armatura. Zaczęliśmy od ogólnego planu prac budowlanych. Ostateczny wygląd pomieszczeń to była wypadkowa naszej wizji  i znalezionych a czasem upolowanych w danym czasie materiałów wykończeniowych w atrakcyjnych cenach.  Zadanie nie było łatwe, bo trzeba było pogodzić kilka sprzecznych ze sobą wymagań inwestorki: miało być dobrze zrobione, niedrogo i podobać się wielu kupującym. To co widzicie na zdjęciach jest od początku do końca wymyślone, zorganizowane i wykonane przez nas z małą pomocą elektryka i hydraulika. Efekt był taki, że pomimo wysokiej ceny właścicielka znalazła kupca na to mieszanie w ciągu kilku dni. Jesteśmy przekonani, że gdyby mieszkanie po remoncie zostało „gołe” tj. bez dekoracji, mebli i dodatków, to sprzedająca nie miałby tak dobrego wyniku z tej inwestycji.  

Author: homestagingszczecin · Date: 23 lipca 2017

Tym razem na tapetę wzięliśmy mieszkanie dwupokojowe przy ul. Unisławy. Rewelacyjna lokalizacja, duży balkon to podstawowe atuty tego miejsca. Jak to w życiu bywa, mieszkanie nie było idealne. Przedtem służyło najemcom krótkoterminowym, którzy niekoniecznie dbali o to miejsce. Działamy. Odświeżyliśmy ściany, salon dostał nową podłogę, kafelki i meble w kuchni dostały nowy kolor. Nie zostało nam nic więcej jak posprzątać i ubrać to wszystko detalami do sesji zdjęciowej. Jak się później okazało, cały wysiłek się opłacił. Pobiliśmy nasz rekord sprzedaży i od tej pory wynosi 1 dzień 😉 

Author: homestagingszczecin · Date: 25 maja 2017

Do tego mieszkania trafiliśmy pod koniec małego remontu, który przeprowadzał właściciel.  Nasze zadanie miało polegać na końcowej dekoracji i przygotowaniu interesującej oferty mieszania do wynajmu i co za tym idzie, znalezieniu dobrego najemcy.   Na szczęście  właściciel wybrał naprawdę fajne kolory farb na ściany w pokojach.  Musieliśmy tylko dokupić kilka mebli i dodatków dekoracyjnych. Największym wydatkiem była  kanapa do większego pokoju – kupiliśmy używaną, ale w bardzo dobrym stanie.   Do mniejszego pokoju wstawiliśmy brązowy  tapczan z drugiego pokoju i przykryliśmy  go szarą kapą. Kupiliśmy też stolik kawowy.  Tradycyjnie trochę poprzestawialiśmy meble. Do tego obowiązkowe modne zasłony na okna, poduszki, obrazki w lekkich ramkach i kwiaty.  W kuchni i łazience jak zwykle dodaliśmy po kilka  akcentów kolorystycznych w postaci  naczyń i owoców oraz ręczników.

Author: homestagingszczecin · Date: 7 kwietnia 2017

Sesję zdjęciową tego domu zleciła nam zaprzyjaźniona agencja nieruchomości. Dom w zabudowie bliźniaczej na Pogodnie – najpopularniejszej dzielnicy Szczecina. Dom ma bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń: na parterze jest duża kuchnia, jadalnia, salon i łazienka, na piętrze trzy sypialnie oraz łazienka.  Właściciel mieszka już w innym miejscu, jednak w domu pozostało sporo pamiątek i rzeczy ”do zabrania na później”.  Jako że budżet był prawie zerowy skupiliśmy się na podstawach, czyli  kilku  podstawowych zasadach home stagingu. Sprzątanie, depersonalizacja  oraz neutralizacja kolorów to były nasze priorytety. Właściciel zabrał kilka zbędnych mebli oraz całą masę bibelotów i ozdóbek. W pokojach zmieniliśmy wystrój okien oraz dodaliśmy trochę  kolorów za pomocą poduszek i koców.  Wszystko to spowodowało że wnętrza stały się odrobinę nowocześniejsze i jaśniejsze.  Zmiany w tym domu raczej nie są spektakularną metamorfozą, ale uważamy, że tak przygotowaną nieruchomość ogląda się przyjemniej.

Author: homestagingszczecin · Date: 23 stycznia 2017

To urocze, kompaktowe mieszkanie było w sam raz – w sam raz dla singla lub pary. I właśnie para ten lokal zamieszkiwała. Jednak kiedy rodzina się powiększyła, zaczęło brakować miejsca. Dlatego w głowach właścicieli zaczęła świtać myśl o zmianie mieszkania na większe. Myśl świtała a w między czasie my przygotowywaliśmy do sprzedaży mieszkanie trzypokojowe w tym samym bloku. Dalej wydarzenia potoczyły się już  błyskawicznie. Para pojawiła się na dniu otwartym  i już za kilka dni negocjowaliśmy warunki zakupu nowego „em”.  Jednak  zanim sfinalizowaliśmy kupno mieszkania trzypokojowego, trzeba było znaleźć nabywcę na obecne lokum. Właściciele na „własnej skórze” przekonali się, że home staging działa, więc podjęli decyzję, że  przygotujemy ich mieszkanie zanim wystawimy je na sprzedaż. Umówiliśmy się, że my przygotujemy plan metamorfozy i kupimy dodatki, zaś właściciele wykonają pozostałe prace. Najpierw usunęli nadmiar mebli i rzeczy, następnie pomalowali odświeżyli ściany i sufity. Wybraliśmy bardzo jasny odcień szarości.  Jako że właścicielka marzyła o białych meblach w salonie, łatwo dała się namówić na przemalowanie  komody, dwóch witrynek i półki. Zmieniliśmy też niemodną i dosyć przypadkową szklaną ławę na mały stolik kawowy. Całość dopełniły jak zwykle tekstylia: długie białe firany i  kolorowe poduszki. Oferta była na rynku nieco ponad dwa tygodnie. W tym czasie właściciele dostali kilka propozycji zakupu. Wybrali wśród nich tę najbardziej satysfakcjonującą cenowo oraz terminowo.

Author: homestagingszczecin · Date: 18 stycznia 2017